Huawei MateBook 13 (2020) Specyfikacja i cena

Comments · 31 Views

Ponętna, ale ulotna. Niemal mniejszy i zaskakująco tańszy niż wariant Intela, MateBook 13 prezentuje się z chipsetem AMD. Nasza ankieta wyjaśni, kto w każdym razie może być w idealnej sytuacji, odkładając odrobinę więcej gotówki.

Wcześniej sprawdziliśmy formę Intela z tegorocznego MateBooka 13 firmy Huawei; obecnie odmiana AMD Ryzen również musi się uzasadnić. Oba modele są w zasadzie takie same w arkuszu informacyjnym, jednak adaptacja AMD ma szybszą pamięć RAM i, według producenta, bardziej ograniczoną żywotność baterii.

Ze względu na podobieństwo do modelu Intela, w tej ankiecie nie będziemy wchodzić w segmenty dotyczące obudowy, sieci, programu i prelegentów, ale skupimy się na różnych punktach widzenia, które rozważamy. Okazało się, że okazały się one bardziej godne uwagi, niż byśmy się spodziewali.

 matebook 13 2020 cena:             5 999,00 zł

 

Korespondencja - Wi-Fi 5 i Huawei Share w MateBooku 13

 

Dzięki Realtek 8822CE, MateBook 13 (2020) ma moduł Wi-Fi 5 WLAN, który działa zarówno w organizacjach 2,4 i 5,0 GHz. Ze względu na skoordynowaną innowację okablowania radiowego MIMO, wersja AMD MateBooka dodatkowo osiąga porównywalne tempo wymiany do naszego referencyjnego przełącznika Netgear Nighthawk AX12 jako modelu Intel. Ponieważ Huawei po prostu używa VHT80, kursy wymiany są całkowicie niższe niż u konkurentów z Wi-Fi 6. Zasięg jest przekonujący w teście i jest na nieodróżnialnym poziomie, jak wersja i5, którą analizowaliśmy.

Jednym z przydatnych elementów jest Huawei Share, który sprawdza się w telefonach Huawei, zaczynając od EMUI 8.0 lub w telefonach Honor, zaczynając od Magic UI 2.1. W związku z tym konkretny telefon komórkowy można łatwo połączyć z komputerem za pomocą NFC lub poprzez cykl polowania i bez wysiłku wykorzystać jako centralny punkt komputera; skonfigurowaną sieć WLAN można również wykorzystać do szybkiego tworzenia kopii zapasowych zdjęć i nagrań. Począwszy od EMUI 9.1, można handlować dowolnym rodzajem informacji (OneHop), co w naszym teście nie stanowiło problemu z Huawei P10. Telefony komórkowe z najnowszą adaptacją systemu operacyjnego, EMUI 10.1, mają najlepszy zakres funkcji; wzdłuż tych linii, oprócz innych rzeczy, przechowywanie powiązanych gadżetów może być zsynchronizowane, aby umożliwić skoordynowany wysiłek na wielu ekranach, w którym telefon komórkowy jest kontrolowany w trybie okienkowym na komputerze, a informacje mogą być skutecznie wymieniane za pomocą intuicyjnego.

Wykonanie - Huawei PC z AMD Picasso

 

Wykonanie ram

W zwykłym użytkowaniu Huawei MateBook 13 (2020) również przekonuje chipsetem AMD zapewniającym płynne działanie frameworka w systemie Windows 10. Dzięki solidnemu czterośrodkowemu procesorowi i szybkiemu magazynowaniu zapasów NVMe, komputer Huawei jest idealnie przygotowany do większości przedsięwzięć, niezależnie od tego, czy model i5 jest szybszy w PCMark 8 i w wersji próbnej Essentials w PCMark 10; jest to prawdopodobnie spowodowane lepszymi tempami wystawienniczymi dysku SSD.

Pojemność

Pozornie wszystkie komputery z serii MateBook 13 zawierają podobne dyski SSD o pojemności 512 GB firmy WDC, które oferują wysokie tempo we wszystkich przestrzeniach. Tak czy inaczej, gadżet pojemności działa gorzej w postaci AMD i jest od czasu do czasu znacznie wolniejszy. Można to przypisać albo bardziej wrażliwemu regulatorowi pamięci, albo przeciętnemu wykonaniu sterownika.

Dość niemożliwy do przeoczenia podział pamięci NVMe, który skutkuje podobnie małym segmentem ramowym, również znajduje się w tym modelu PC Huawei. Sugerujemy ponowne przydzielenie go bezpośrednio w ustawieniach frameworka lub bezpośrednie skasowanie paczki informacyjnej (dysk D).

Karta projektowa — spadek wydajności niezależnie od iGPU

 

Oszacowania projektu są realizowane przez wbudowany w chipset Picasso procesor graficzny AMD Radeon Vega 8, który wykorzystuje 1 GB pamięci RAM. iGPU obsługuje normalne, zwykłe zadania, na przykład odtwarzanie nagrań z wysokimi golami lub prostą obsługę ilustracji bez żadnych problemów. Nie zmienia też MateBooka 13 w komputer do gier, jednak jest zasadniczo bardziej imponujący niż jego pokrewny model z konstrukcją Intela, dzięki czemu w kilka tytułów można grać zasadniczo przy niskich subtelnościach i zmniejszonej bramce. Rzecz, która ma znaczenie, jest dodatkowo niezwykle jasna w teście 3DMark, w świetle faktu, że AMD MateBook jest w zasadzie o 80% szybszy, a Huawei również zapewnia o wiele bardziej ugruntowane wykonanie w porównaniu z EliteBook.

W testach porównawczych kilka gier, na przykład Warhammer i F1 2k19, jęczało, że nie ma wystarczającej ilości dostępnej pamięci RAM, a mimo to można je uruchomić. Just Doom Eternal zatrzasnął się przy starcie i całkowicie przejął kontrolę nad dostępną pamięcią RAM.

Wypływy — GPU robi spore zamieszanie

Wyładowania w ruchu

MateBook 13 jest zasadniczo niewyraźny podczas typowego użytkowania. Wentylatory pozostają ciche podczas korzystania z aplikacji biurowych lub przeglądania sieci. Kiedy GPU jest ułożony w stos, tak czy inaczej, postęp ten postępuje szybko. Podczas gdy obaj fani są po prostu postrzegani jako spokojny szum podkładu pod umiarkowanym obciążeniem, poziom zamieszania wzrasta pod pełnym obciążeniem.

W każdym razie, zakładając, że podniesiesz nieco podstawę komputera i dasz więcej miejsca otworom wentylacyjnym w podstawie, zmniejszysz szybko poziom zamieszania o przyzwoite 6 dB(A).

Energia dla płyty - Krótsza żywotność baterii została potwierdzona w teście

Wykorzystanie energii

MateBook 13 wymaga podobnie dużej ilości energii, szczególnie bez użycia sprzętu, jednak jest znacznie bardziej obciążony finansowo niż jego partner Intel; podobnie jest w trybie kopii zapasowej.

Szczytowa sterta 47,1 watów jest teraz wyraźnie poniżej tego, do czego jest przygotowane 65-watowe złącze zasilania; podobnie, wykorzystanie szybko ustaliło się na poziomie 43 watów. Odseparowane złącze zasilania to ten sam model, który dodatkowo towarzyszy Mate Xs i obsługuje SuperCharge Huawei przy 55 watach.

Comments

Blacks Network – an interactive global social network platform gear towards recognizing the voice of the unheard around the world. Blacks Network stand to beat the world of racial discrimination and bias in our community. Get Involved! #BlacksNetwork

Engaged in business and social networking. Promote your brand; Create Funding Campaign; Post new Jobs; Create, post and manage marketplace. Start social groups and post events. Upload videos, music, and photos.

Blacks Network, Inc. BlacksNetwork.Net 1 (877) 773-1002

Download Blacks Network Apps Download Blacks Network Android App Download Blacks Network iOS App